Sākums 46. starptautiskā bērnu mākslas konkursa „LIDICE 2018” Čehijas kārtas rezultāti

Čehijas Republikā noslēdzies 46. Starptautiskais bērnu mākslas konkurss „LIDICE 2018”, kura tēma šogad bija “Ūdens". Starptautiska žūrijas komisija ir izvērtējusi konkursa Čehijas kārtai iesūtītos  29 967 bērnu un jauniešu no 79 valstīm radītos mākslas darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās.  Ir noteikti konkursa laureāti, kuru darbi eksponēti divās konkursa izstādēs mākslas galerijā Lidice un Nacionālajā lauksaimniecības muzejā Prāgā, kas norisināsies no 31. maija līdz 25. novembrim.

Izstādē apskatāmi 1246 konkursa "LIDICE 2018" laureātu darbi, no kuriem 168 darbi apbalvoti ar konkursa augstāko apbalvojumu medaļu - Lidices roze - un 1078 apbalvoti ar Goda rakstu.

No Latvijas konkursā tika iesūtīti 758 darbi, apbalvojumus ieguva 29 darbu autori - konkursa augstāko vērtējumu medaļu "Lidices roze"  ieguva 2 autori un 27 autori saņēma Goda rakstus.

Starp godalgotajiem  jaunajiem māksliniekiem arī trīs mūsu Tukuma un Engures novadu skolēni.

Rūta Skujiņa "Ūdens malks" (10 gadi, Engures Mūzikas un mākslas skola, skolotāja Velga Melne)

Raimonda Līga Kreicberga "Izslāpušais" (14 gadi, Tukuma Mākslas skola, skolotāja Velga Melne)

Daniels Markuss Kārkliņš "Līdaka" (14 gadi, Tumes vidusskola, skolotājs Oskars Laugalis)

46. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa "LIDICE 2018" izstādes katalogu apskati šeit!

Plašāku informāciju par konkursu lasi: www.mdvv-lidice.cz

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, kuri sīvajā konkurencē izturēja līdz galam un sasniedza augstus rezultātus konkursā “Lidice 2018” Čehijā!

Lai, smeļoties dabas spēku, mēs lieliski atpūtinātu kā ķermeni, tā garu un iedvesmotos radošiem darbiem nākamajiem konkursiem!

izglītības darba vecākā speciāliste Angelika Dembovska

mob.tālr. 25433432