Sākums Sestklasnieki izzina dabu Apšuciemā

Ar ilgi gaidīto pavasara sauli 26.aprīļa rītā Apšuciema piekrastē pulcējās Tukuma novada 6.klašu skolēni no gandrīz visām novada skolām, lai piedalītos ikgadējā dabaszinību radoši izglītojošajā pasākumā “Izziņas labirinti dabā”. Skolēnu komandu sadarbības partneri un atbalsts bija Tukuma 12. Skautu un gaidu vienība. Ar dažādām zvejnieku aktivitātēm un stāstiem tāmnieku dialektā, pasākumu iesildīja Bērzciema “Dieniņu”saimniece Iveta.

Izziņas labirintu stacijās, ko sagatavoja dabaszinību pedagogi, skolēni savas zināšanas parādīja praktiskās ktivitātēs pludmalē un kāpās. Jaunieši noteica debespuses, modelēja reljefu, izmantojot digitālās ierīces, precīzi  noteica gan vēju, gan temperatūru un mitrumu, ar vienkāršiem piederumiem iemācījās nolīmeņot būvi, atrada dabas lietas uz visiem alfabēta burtiem, savāca un šķiroja pēkšņi radušos atkritumus, atpazina Baltijas jūras zivis un liedagā sastopamos gliemežvākus. Pasākuma pamats ir ne tikkai zināšanas un prasmes, bet arī sadarbība komandā, sadraudzēšanās un jauna pieredze iepazīstot Skautu un gaidu darbību Latvijā. Pēc labi padarīta darba pusdienu zupu sagādāja Engures skolas saimniecītes. Noslēgumā kopīga ugunskura pauze un pateicības par interesi un sadarbību visiem, jo tikai kopā varam darīt vērtīgas un  atmiņā paliekošas lietas. Liels paldies par ieguldīto darbu dabaszinību skolotājiem, kuri sagatavoja izziņas stacijas, sadarbības draugiem Skautiem un gaidām, Izglītības Pārvaldei, mūsu labdariem “Dieniņu”saimniecei, Apšuciema skolas saimniekiem, Engures skolas saimniecei, uzņēmumam “Puratos”. Mūsu jaunieši atzinīgi novērtēja šādu pasākumu, varēja iepazīties un iemācīties ko jaunu! Lieliskā pasākuma vieta pie jūras ļava ikvienam dalībniekam mazliet atpūsties no skolas telpām, gan iepazīt apkārtnes dabu! Lai tradīcija dzīvo nākamgad, šajā pašā laikā, tikai citā vietā!

Izziņas labirintus dabā koordinēja Tukuma novada Izglītības pārvaldes

bioloģijas un dabasdzinību pedagogu kopienas līdere Sanita Baumane