16. oktobris, 2024. gads. Šodien Tukuma izglītības pārvaldē pulcējas 17 Džimbas aģenti, lai atsvaidzinātu savas prasmes un dalītos pieredzē. Šis ir viens no 12 prasmju atjaunošanas treniņiem, kas tiek rīkoti visā Latvijā. Tukumā aģentiem pievienojas kolēģi arī no Talsu un Dobeles novadiem.
Džimbas aģenti ir tie, kuri māca bērniem par drošību attiecībās, lai palīdzētu viņiem jau no mazotnes saprast, kā veidot drošas un veselīgas attiecības ar apkārtējiem. Daži no aģentiem šajā programmā darbojas jau 10 gadus, savukārt citi nesen pabeiguši apmācības un ar lielu aizrautību uzsāk darbu ar bērniem, izmantojot Džimbas lelli un dažādus mācību materiālus.
Džimbas drošības soļu programma sastāv no 11 izglītojošām nodarbībām, kas paredzētas bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Programmas ietvaros bērni, izmantojot rotaļas, mūziku, filmiņas un lomu spēles, mācās atpazīt nedrošas situācijas un uzzina, kā rīkoties, lai justos droši. Programma tiek īstenota ciešā sadarbībā ar skolotājiem un vecākiem.
Treniņos aģenti dalās savā pieredzē par to, kā programma dzīvo viņu iestādē, kuras metodes izmanto un par to, kas ir katrā nodarbībā būtiskākais.
Latvijā šobrīd darbojas vairāk nekā 380 Džimbas aģentu, kuri strādā 351 izglītības iestādē, un Tukuma novadā programmu īsteno 18 iestādes.
Šāda veida treniņi ir būtiski, lai Džimbas aģenti būtu labi sagatavoti, atbalstīti un iedvesmoti. Svarīgi, ka Džimbas aģenti ne vien saņēmuši materiālus, bet arī jūtas kā daļa no lielākas Džimbas aģentu kopienas. Aģenti arī paši atzīst, cik svarīgs un ir viņu darbs. Viena no Džimbas aģentēm dalījās ar savu pieredzi:
"Es strādāju mazā lauku skolā, kur mēs visi esam kā viena liela ģimene. Man ir svarīgi, lai visi jūtas droši. Es saviem bērniem esmu kā otrā mamma, un kura mamma neuztraucas par saviem bērniem."
Cita aģente piebilda:
"Mūsu uzdevums ir nodrošināt, ka bērni jūtas droši attiecībās un var droši attīstīt arī citas savas prasmes. Mums ir svarīgi, lai mēs visi runājam vienotā valodā par drošību un Džimbas programma to sniedz."
Savukārt kāda aģente, kas ir arī iestādes sociālais pedagogs, teica:
"Tā ir ļoti saprotama programma. Esmu personīgi ieinteresēta bērnu drošībā, un programma skaidri nosaka, kā bērniem iemācīt teikt nē nedrošās situācijās un justies droši."
Šāda atgriezeniskā saite apstiprina Džimbas drošības soļu programmas vērtību un pozitīvo ietekmi uz bērniem un sabiedrību.
Vairāk informācijas par programmu
Lai uzzinātu vairāk, jautājiet savas iestādes Džimbas aģentam vai apmeklējiet dzimba.lv mājaslapu.
Zaiga Valdmane
Preventīvi izglītojošo programmu koordinators
Centrs drošai bērnībai Dardedze
Tel. + 371 26300508
www.centrsdardedze.lv
www.dzimba.lv