Sākums Latvijas mēroga skolēnu mācību uzņēmumu pasākums “CITS BAZĀRS PAVASARĪ 2023”

2023.gada 4.martā  Rīgā, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” notika Junior Achievement Latvia skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Latvijas mēroga pasākums CITS BAZĀRS PAVASARĪ 2023.

Junior Achievement Latvia žūrija uz šo pasākumu uzaicināja 270 mācību uzņēmumus no visas Latvijas. 2022./2023. mācību gadā “Junior Achievement Latvia” reģistrējās vairāk nekā 1500 SMU. Pasākumam pieteicās 400 uzņēmumi un no tiem žūrijas komisija dalībai pasākumā tirdzniecības centrā uzaicināja 270 uzņēmumus.

Pasākuma laikā SMU piedāvāja iegādāties pašu saražoto preci un pakalpojumus.

Uzaicinātie dalībnieki no Tukuma novada izglītības iestādēm

Izglītības iestādes

SMU nosaukums

Produkta apraksts

Pedagogs

Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija

GlowFuse

Orgstikla plāksnīte, kura ir apdrukāta, un no apakšas spīdinot gaismu, izgaismojas apdrukātais attēls.

Dārta Belcāne

Tukuma 2.vidusskola

Kokmeistari

No koka veidoti dažādi produkti, svečturi, gaļas dēlīši, medus karotes, āmuri, lielās karotes.

Vēsma Kaņepe

Tukuma 2.vidusskola

Baltic Luggage

Multifunkcionāla ceļojuma bagāža ar iebūvētu bezvada lādētāju, krūzes turētāju un citas detaļas ceļošanas komfortam.

Sanda Eglīte

Tukuma novada speciālās izglītības iestāde

Lamīnī

Koka izstrādājumi un aksesuāri, (matu gumijas, vilnas piespraudes, virtuves dēlīši, sviesta nazīši un telefona statīvi).

Sanita Mockus

konsultants Kālis Šeiniņš

Tukuma 3.pamatskola

Sēņu Nams

Dažādi produkti ar sēņu dizainu (auduma maisiņi, grāmatzīmes).

Laila Matīsa

Tumes pamatskola

wessellparsnip

Pastinaki (kaltēti un sagatavoti lietošanai uzturā).

Elīza Egle Saleniece

Tukuma E.Birznieka –Upīša 1.pamatskola

Bebru kunga uzņēmums

Izstrādājumi no koka, interjera priekšmeti.

Dita Gaigala

Pasākuma laikā žūrijas komisija vērtēja SMU dalībnieku prasmi pāris minūtēs prezentēt savu uzņēmumu un produktu, tādējādi nosakot laureātus nominācijās. Nominācijām izvirzīto SMU sarakstā bija arī Tukuma novada dalībnieki. Tukuma 2.vidusskolas SMU “Baltic Luggage” uzņēmums tika izvirzīts viens no trīs labākajiem nominācijā "Gatavs starptautiskajam biznesam", Tukuma E. Birznieka –Upīša 1.pamatskolas SMU “Bebru Kungu uzņēmums", tika izvirzīts nominācijai "SMU biznesa potenciāls", Tumes pamatskolas  SMU “wessellparsnip” izvirzīts nominācijā “Ilgtspējīgs SMU produkts/pakalpojums”. Tukuma 2.vidusskolas SMU “Kokmeistari” ieguva JaLatvija apbalvojumu “Bizness pich” un tika izvirzīti Facebook balsošanai, kā arī izvirzīti nominācijai “Biznesa potenciāls”.

Tik milzīgā un sīvā konkurencē, tie ir ļoti labi un cienīgi sasniegumi!

Galvenie skolēnu un pedagogu secinājumi un pārdomas par pasākumi.

Pārsvarā visiem dalībniekiem pasākums ļoti paticis, un visi bija ieguvēji, jo iegūta jauna pieredze un pirmo reizi izmēģināti spēkus reklamēt (pitch) runā savus produktus. Pasākuma rezultātā dalībniekiem rosinātas domas par to, kā uzrunāt klientu, kādai mērķauditorijai paredzēts piedāvātais produkts vai pakalpojums, pašizmaksa, pārdošanas cena, turpmākā SMU attīstība un pilnveide, karjeras izglītības izvēle un tā tālāk.

Katrs uzņēmums no pircēju puses ir saņēmis atzinīgus vārdus un uzmundrinājumus, nodibinājis jaunus kontaktus un kaut ko arī ietirgojis. Kādam SMU paveicās vairāk, kādam mazāk, bet galvenais, katram dalībniekam tika rasta iespēja nopelnīt reālu naudiņu.

Paldies pedagogiem, vecākiem par palīdzību un atbalstu! Paldies  skolēniem par drosmi, varēšanu un darīšanu!

Tukuma novada skolēnu mācību uzņēmumi - pasākuma dalībnieki

✨ Cits Bazārs pavasarī visu dalībnieku saraksts pieejams ŠEIT.